Kaizen – spôsob ako prekonať strach

Autor: František Kozáček | 9.6.2013 o 9:14 | Karma článku: 10,77 | Prečítané:  4200x

Všetci túžime niečo vo svojom živote dosiahnuť. Všetci túžime, splniť si nejaký svoj sen. Všetci zároveň máme v sebe jednu veľkú brzdu, ktorá nám často krát bráni prežiť život po ktorom naozaj túžime. Čo myslíte, čo je tou našou najväčšou životnou brzdou?

Odpoveď je jednoduchá.

Tou brzdou je naša najsilnejšia emócia. Tou brzdou je náš strach. Strach z neznámeho, Strach z neúspechu. Strach zo zlyhania. Strach z odmietnutia. Dosaďte si akýkoľvek svoj strach chcete. Strach nám dokáže niekedy poriadne silno zatiahnuť brzdu nášho života.

Mám pre vás však super správu! Tou správou je, že existuje efektívne riešenie, ako zdolať svoj vlastný strach. Tým riešením je jednoduchá japonská technika, ktorá vychádza priamo z koreňov japonskej kultúry. Pre Japoncov je asi tak prirodzená ako dýchanie.

Táto stratégia vám nielen že umožní prekonať svoj vlastný strach. Táto stratégia vám dokonca umožní dosiahnuť svoj cieľ - nech je akokoľvek veľký. Čo je však najdôležitejšie, táto stratégia vám pomôže neustále sa zlepšovať.

Veľmi veľa ľudí, tvrdí, že pri tejto stratégii, jednoducho nemôžu zlyhať. No a teraz budete túto úžasnú stratégiu poznať aj vy.

Dovoľte mi, aby som vám predstavil stratégiu Kaizen.

V slovenčine 6 znakov v japončine len 2.

Kai znamená zmena. Zen - k lepšiemu.

Kaizen je o tom, že robíte malé kroky, ktoré však spôsobujú vo vašom živote veľké zmeny.

Takýmto spôsobom sa viete naučiť nový cudzí jazyk. Získať skvelú postavu, alebo kondičku. Takýmto spôsobom si dokážete zlepšiť akúkoľvek svoju schopnosť...

Kaizen vám pomôže dosiahnuť, akýkoľvek váš cieľ. Kaizen vám pomôže odbrzdiť tú pomyseľnú brzdu, ktorú vám zatiahol práve váš strach.

Kaizen je natoľko jednoduchý, že ho zvládne aj malé dieťa - je však potrebné dodržiavať isté zásady, ktoré učím už teraz účastníkov v mojom video kurze 3 KĽÚČE K VÁŠMU ŽIVOTU 2.0.

Pokojne sa môžete pridať aj vy, pretože v tomto článku nemáme čas ísť hlbšie. Čo je však teraz veľmi dôležité je uvedomiť si jeden extrémne dôležitý fakt. Tým faktom je, že existuje spôsob, ako dokážeš prekonať svoj strach. Existuje spôsob, ako si dokážeš trvalo zlepšovať kvalitu svojho života. Existuje spôsob, ako si dokážeš splniť akýkoľvek svoj sen.

Otázka teda nie je či sa bojíš, alebo nie.

Jedinou dôležitou otázkou je:

Kedy si začneš plniť svoje sny práve ty?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?