Najkrajšie umenie je byť sám sebou !

Autor: František Kozáček | 7.4.2013 o 14:37 | Karma článku: 8,33 | Prečítané:  2607x

Vo svojom živote máte 2 možnosti. Môžete si nasadiť masku a začať sa hrať na niekoho druhého, alebo môžete odhaliť svoju vlastnú tvár a začať byť sám sebou. Ktorú z týchto 2 možností ste si vybrali práve dnes?

Každé ráno, keď vstávate z postele sa môžete rozhodnúť pre jednu z týchto dvoch možností.

Chcete nosiť masku a svoj život iba hrať, alebo naberiete odvahu, ukážete svoju zraniteľnosť a začnete konečne svoj život žiť?

Väčšina ľudí hrá vo svojom živote toľko postáv, ako keby ich cieľom bolo získať Oskara. V skutočnosti sú ich výkony súce maximálne na Zlatú Malinu. Týchto ľudí hranie tak ovládlo, že už dokonca zabudli kým naozaj sú. Boja sa vyjadriť svoj vlastný názor. Boja sa ukázať svoje vlastné pocity. Boja sa ukázať svetu svoje vlastné kvality.

Už od detstva si tvoríme nánosy strachu. Máme strach, že budeme horší, ako niekto druhý. Máme strach, že nebudeme dosť dobrí a že nás svet vysmeje.

Presne toto sú dôvody, prečo ľudia svoj život hrajú. Schovávajú sa pod svoju masku o ktorej si myslia, že im poskytne bezpečie.

Toto je však jeden veľký omyl! Nespadnite do tejto pasce aj vy. Maska vám neposkytne žiadne bezpečie. Práve naopak. Zavrie vás do väzenia! Zoberie vám slobodu!

Život nie je o tom, že ty si lepší a ja som horší. Život nie je o tom že ty si silnejší a ja som slabší. Život nie je o tom, že sa hráme na niekoho druhého.

Každý z nás je výnimočný, taký aký je!

Život je o umení odhodiť všetky svoje masky a ukázať svetu svoju vlastnú tvár. Vystúpiť z tej paródie na život v ktorej hráme a konečne svoj život začať žiť.

Byť sám sebou, znamená byť slobodný. Byť sám sebou znamená uvedomovať si svoju zodpovednosť. Konať podľa svojho presvedčenia. Stáť si za svojim názorom. Byť sám sebou znamená rešpektovať slobodu ostatných.

Rozhodni sa teda, ktorým spôsobom chceš prežiť svoj život.

Ak sa rozhodneš, že svoj život budeš hrať, nakoniec môžeš získať ligotavú sošku Oskara. Ak však budeš svoj život žiť, nakoniec môžeš získať naozajstnú slobodu.

Ako umelec vytvára svoje veľkolepé dielo, presne tak isto si vytváraš svoj vlastný život aj ty.

Herectvo je umenie byť niekým iným! Žitie je umenie byť sám sebou!

Takže otázka je úplne jasná.

V ktorom z týchto 2 umení sa chceš stať majstrom PRÁVE TY?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?