5 našich najčastejších ľútostí na smrteľnej posteli.

Autor: František Kozáček | 10.3.2013 o 13:10 | Karma článku: 11,44 | Prečítané:  2511x

Každý raz umrie! Skôr či neskôr, bude na niektorom náhrobnom kameni napísané aj vaše meno. Čo myslíte, čo podľa vás ľudia pred smrťou najčastejšie ľutujú? Prečítajte si tento článok, aby ste nakoniec na smrteľnej posteli neľutovali to isté aj vy!

Jedna austrálska zdravotná sestra strávila väčšinu svojho života pri lôžkach umierajúcich pacientov. Bronnie Wareová videla odísť z tohto sveta tisíce ľudí.

Každý z týchto ľudí mal svoj vlastný, originálny a jedinečný príbeh. Ako náhle sa však v rozhovoroch dostali k téme ľútosť a výčitky, názory ľudí sa začali až desivo podobať.

Ako hovorí Bronnie, ľudí to výrazne zmení, keď zrazu začnú čeliť svojej vlastnej smrti. Každý z týchto ľudí zažíval veľa emócií. Popieranie, strach, hnev, výčitky a ľútosť, no nakoniec, tesne pred smrťou každý našiel svoj mier.

Bronnie sa začala o tieto svoje skúsenosti deliť so svetom najskôr na svojom blogu. Neskôr je vyšla kniha Top Five Regrets of the Dying (v preklade Päť najčastejších ľútostí na smrteľnej posteli). Kniha sa stala svetovou senzáciou a dokonca túto tému prevzal aj významný britský denník The Guardian.

Pozrite si teraz 5 najčastejších ľútostí, ktoré na smrteľnej posteli ľutujeme:

1.Prvá najčastejšia ľútosť: Ľudí na smrteľnej posteli najviac zožiera, že nenabrali odvahu prežiť svoj život podľa seba, ale prežili ho podľa toho, čo od nich očakávali druhý.

2.Na druhom mieste bol povzdych - najčastejšie u mužov: Hovorili, že až príliš veľa času strávili v práci. Mrzelo ich, že tak prišli o mladosť svojich detí a o hodnotný čas, ktorý mohli stráviť so svojou rodinou.

3.Na treťom mieste umierajúci ľutujú, že nemali viac odvahy vyjadrovať svoje vlastné pocity a svoje priania. Želajú si, aby tým ktorých milovali mohli častejšie hovoriť: Mám ťa rád, alebo milujem ťa!

4.Poďme k štvrtej najčastejšej ľútosti. Umierajúcich tiež trápi, že neboli viac v kontakte so svojimi priateľmi.

5.No a nakoniec prekvapivo častý povzdych ľudí na smrteľnej posteli, ktorí ľutujú, že sa „nerozhodli" byť v živote šťastnejší. Až príliš často hovoria so slzami v očiach túto vetu: Kiež by som si dovolil byť v živote oveľa šťastnejší.

Toto bolo 5 najčastejších ľútostí, ktoré ľudí trápia na smrteľnej posteli.

Našli ste sa v niektorej z nich aj vy?

Ak by bol dnešok posledným dňom tvojho života, umieral by si spokojne? Alebo by si nejaká ďalšia Bronnie Wareová dala do svojej štatistiky čiarku aj k tvojmu menu?

Dnes svoj život môžeš ešte zmeniť!

Na smrteľnej posteli môžeš už iba ľutovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?