Pošli to ďalej!

Autor: František Kozáček | 16.1.2013 o 7:55 | Karma článku: 12,56 | Prečítané:  1500x

Verím, že ste strávili nádherné Vianoce a zároveň úspešne naštartovali rok 2013. Moje Vianoce boli výnimočné a súvisia s jednou myšlienkou o ktorú sa s vami podelím v tomto článku. Som presvedčený že túto myšlienku sa oplatí šíriť ďalej.

33 rokov som každý jeden rok trávil štedrý večer so svojou rodinou. Ligotavý vianočný stromček, vôňa ihličia, kopec sladkostí, pohoda a radosť so svojimi blízkymi. Tento rok však boli moje Vianoce iné. Úplne iné.

Videli ste film „pošli to ďalej"? V tomto filme je malý chlapec, ktorý má úžasnú myšlienku. Táto myšlienka je o tom, že pomôže 3 ľudom s tým čo by sami nezvládli. Potom každý z týchto 3 ľudí pomôže ďalším 3 a oni ďalším. Týmto jednoduchým spôsobom sa bude pomoc medzi nami šíriť obrovskou rýchlosťou.

Táto myšlienka ma natoľko zaujala, že som sa rozhodol vložiť si ju do môjho života. A to rovno 24.12. Na štedrý deň. J

Štedrý deň aj celý večer som strávil ako dobrovoľník v 2 nocľahárňach pre bezdomovcov. Spolu s ďalšími dobrovoľníkmi sme pripravili štedrovečernú kapustnicu, rybu, šalát. Mal som príležitosť pomôcť a zároveň spoznať životné príbehy ľudí bez domova. Ich osudy, radosti a trápenia.

Boli to ľudia od 18 rokov po 65. Muži, ženy. Kládol som si otázku, čo by sa muselo stať v mojom živote, aby som sa dostal do takejto situácie aj ja.

Najviac na mňa ale zapôsobil jeden človek, ktorého som spoznal počas štedrého večera. 18 ročný Lukáš. Lukáš má svoj sen, má svoju víziu a vie presne čo chce v živote dosiahnuť. Chce sa živiť hudbou a robiť rap.

Áno, všetci máme sny. Ale z Lukáša sršalo, že je ochotný urobiť všetko čo je v jeho silách, aby svoj sen aj dosiahol. A toto odhodlanie žiaľ väčšine z nás chýba.

Lukáš mal ísť po štedrej večeri prvý krát na návštevu do rodiny k svojej priateľke. Vybral sa na cestu, ale po pol hodine sa vrátil smutný. Že mu už nejde žiadny autobus a nemá sa tam ako dostať. Nocľaháreň sa o 10tej zamyká. Ak by išiel pešo nestihol by sa vrátiť včas a musel by ostať celú noc vonku v zime.

Pre Lukáša neriešiteľná situácia. Pre mňa úplná maličkosť. Mal som tam auto. Sadli sme do auta a prvá Lukášova návšteva dopadla výborne.

Som presvedčený, že každý z nás má vo svojom živote kopec príležitostí, kedy môžeme nezištne pomôcť jeden druhému. Zároveň viem, že pocit radosti z takejto pomoci je k nezaplateniu.

A čo vy? Komu ste naposledy pomohli len tak?

Oživme spoločne myšlienku pomôž a pošli to ďalej. Pomôžte komukoľvek len tak a najlepšie ešte dnes.

Silu vytvoriť krajšie miesto pre život máte v rukách aj vy. Využijete ju?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?